Codyho stránky

Hlavní strana
 ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt

Informace

Jak se tvoří tento web •  Validita •  Poděkování •  Autorská práva •  Nápověda •  Reklama

O tvorbě webu

Tyto stránky jsou vytvářeny v rozli‘ení 1024 × 768 High Color na počítači zhruba Pentium I na 100 - 120 MhZ (jak kdy), 64 MB RAM, OS Win 98 (v podstatě ne na vlastním počítači:-) Deska je půjčená:-/).

Webmasterovy nástroje

HTML a CSS kód

Za pomocí programů PS Pad pana Ing. Fialy a Top Style. Za výrazné podpory stránek Jak psát Web Du‘ana „Yuhů“ Janovského, různých blogů věnovaných webdesignu a konference SEO.

Grafika

Dolaďování obrázků s ACDSee Photo Enhance a IrfanView a XnView, bannery a tlačítka pomocí Xara Webstyle, vytváření náhledů s Irfan View a XN View a valná vět‘ina grafiky s Xara Webstyle, Xara Xtreme, Pain Shop Pro, Gimp a Adobe Ilustrator.

Typografie

Dynamické EOT fonty vytvářím v programu Microsoft Weft t.č. ver. 5.3.2.

Testy a validace

Validita byla testována programem CSE HTML Validator, Real Validator a online validátorem na stránkách W3C konsorcia. Validita není 100%, protože mi jde v první řadě o funkčnost a mé čtenáře, ov‘em to nemění nic na faktu, že stránky plně vyhovují standardům HTML a CSS. Stránky byly testovány a jsou plně funkční na těchto prohlížečích: MS IE 4 - 6, Opera 5 - 9.x, Mozilla (v‘echny verse), Netscape od verse 6 nahoru. S Netscapem 4.x a níže jsem se příli‘ nezabýval, neboť ka‘le na standardy, css podporuje jak se mu to hodí a vůbec je to stra‘ák mezi internetovými prohlížeči. Ov‘em čitelnost stránek je minimálně zachována, ale design jde na tomto „‘untu“ do do kelu. Taktéž MSIE Explorer 3.x a Opera do verse 5.0 plně nesedí s designem jak bych si jej představoval, ale čitelnost je zachována. Optimalizace pro vyhledávače testováno na Jyxu, Seznamu, Googlu a Morfeu. Při zadání optimálních klíčových slov najdete tento na první stránce výsledků.

Online služby

Využívám služeb Atomz, Počítadlo a Na vrcholu.

Validita kódu

V‘echny mé stránky plně vyhovují standardům HTML a CSS,ale protože občas tam chci mít něco a nějak, co W3C nepovažuje za validní, nejsou v‘echny stránky validní. Upřímně jsem testoval jen tyhle dvě:-)

HTML

Validní HTML 4.01! - J. G. Ragon: Smysl antických mystérií; Liber E.

CSS

Doposud jsem netestoval

RSS

Validní Rss kanál Validní Rss kanál CodyBlog, Novinky

Poděkování

Chtěl bych poděkovat několika lidem, bez kterých by tyhle stránky nikdy nefungovaly a pokud ano tak rozhodně ne tak dobře jako teď.

Děkuji Johnykovi!
Vždy mi neváhal poradit a to velmi dobře! Narval do mě základy typografie a cit pro estetické vyvážení webu i způsob psaní textů. Taky díky za některý Java Scripty a tipy na vylep‘ení a pomoc při vylep‘ením použitelnosti stránek.

Děkuji Hopovi!
Za to, že mě naučil používat lépe CSS styly a myslet elasticky. Hlavně se mi vždy snaží ukázat tu lep‘í cestu, ale já si na ni vždycky musím přijít sám:-)

Děkuji Yuhůovi!
Za tvorbu skvělých stránek o tvorbě webu, za jejich akutalizaci a kvalitní obsah a v neposlední řadě, za to že je ochoten poradit i po ICQ a mailu.

Děkuji Pixymu!
Za svěží a vtipný přístup přístup při psaní blogu. Fakt se to skvěle čte. Škoda, že jsi skončil:-(

Děkuji Intervalu a Sově v síti!
Bez těchto dvou serverů bych se ze svých chyb asi nepoučil a jsou skvělou studnicí informací webmastery.

Děkuji!
Spoustě skvělých blogů, a potažmu i bloggerům, o webdesignu a konferenci SEO. Dost jsem nasmál i naučil z Va‘ich příspěvků. Pak díky v‘em těm odporným a ‘íleným stránkám, který mi dnes a denně ukazují jak to vážně vypadat nemá:-)

Děkuji Araidně!
Za to, že mě, ač to asi neví, dokopala psát lidský kód.

Díky v‘em lidem co můj web nav‘těvují a jakkoliv reagují. Díky moc, jak pí‘e Yuhů, bez Vás bych se na to už vyka‘lal.

Jako malá odměna Yuhůovi za skvělý web: Zloděj

© Codyho stránky ® jsou chráněny autorskými právy

Nebojte nemusíte nic nikomu platit, ani na Vás nepřijde BSA. Ve‘keré věci na těchto stránkách můžete volně stahovat a ‘ířit a kopírovat jak je Vám libo. Ov‘em nikdy, opakuji nikdy, prosím Vás, nepublikujte mé výtvory pod svým jménem. Dříve či později na to přijdu a pak bude zle. Když už to chcete publikovat, hoďte tam odkaz na mé stránky nebo napi‘tě odkud jste to převzali. Týká se to v‘ech stránek, kde najdete: © Copyright by Cody®. Neberete mi prosím mé my‘lenky - je to to nejcenněj‘í co mám...

Therion666 je zloděj

Therion666 bezosty‘ně ukradl mou práci o Necronomiconu a publikoval ji pod svým jménem na serveru Rituál (psal jsem o tom na blogu). Chcete-li mi pomoci ‘iřte informaci a důkaz dál, třeba vytvoříme „google bombu“ - vložte do svých stránek html kód: <a href="http://cody.mysteria.cz/infoweb.htm#zlodej">Therion666 je ZLODĚJ!</a>

Důkaz:

Článek na Rituálu pod jménem Therion666 × Mé vlastní články

therion666@seznam.cz, Therionův Web (btw: ten web je designově líbivý, ale při kódu je vám na bli**; přejavascriptováno a v‘echny články ve formátu *.doc :-o)

Pokud najdu dal‘í zloděje zveřejním je zde, pokud někoho zjistíte napi‘te mi prosím. Pokud se najdete v této sekci, odstraňte inkriminované texty, či přidejte odkaz na mé stránky a napi‘te mi o tom. Odstraním Vás z tohoto seznamu.

Nápověda k navigaci na stránkách

Na každé stránce krom hlavní (index) naleznete nahoře i dole navigační pruh s logem Logo Codyho stránek ®, kdykoli na toto logo kliknete dostanete se na hlavní stranu.

Navigační pruh pod logem slouží k ‘ir‘í navigaci a přes tyto odkazy by jste se měli dostat do v‘ech hlavních sekcí mých stránek, včetně mapy stránek, která Vám jednoduchým způsobem ukáže strukturu webu. Tyto navigační pruhy (jak horní tak dolní) jsou odděleny od zbytku stránky vodorovnou čarou.

Na konci každého textu najdete modré tlačítko back.gif, 0 kB, jenž Vás opět odvede na hlavní stranu.

Nad hlavním nadpisem stránky H1 najdete (pokud je třeba) navigaci na stránky související s tématem (odkazy jsou odděleny |). Pod tímto hlavním nadpisem najdete navigační proužek sloužící k navigaci v rámci stránky (odkazy jsou odděleny ).

Chcete -li mne kontaktovat nav‘tivte stránku Kontakt či nav‘tivte Diskusi.

Reklama a pomoc těmto stránkám

Samozřejmě, že smyslem těchto stránek mít co nejvíce čtenářů. A k tomu je třeba, aby se o tomto webu vědělo. Chcete-li mi pomoci v presentaci tohoto webu, můžete umístit odkaz na mé stránky či přímo reklamní banner. Stačí když dle vlastního výběru vložíte do svých stránek následující kód:

1.
<a href="http://cody.mysteria.cz" title="Nav‘tivte Codyho stránky!" >Codyho stránky</a>
Náhled » Codyho stránky

2.
<a href="http://cody.mysteria.cz"><img src="http://cody.mysteria.cz/picts/banner/codymysteriacz.gif" alt="Codyho stránky" border="0" height="60" width="468"></a>
Náhled » Codyho stránky
3.
<a href="http://cody.mysteria.cz"><img src="http://cody.mysteria.cz/picts/banner/codymysteriacz_barva.gif" alt="Codyho stránky" border="0" height="60" width="468"></a>
Náhled » Codyho stránky 4.
<a href="http://cody.mysteria.cz"><img src="http://cody.mysteria.cz/picts/banner/landing.gif" alt="Codyho stránky" border="0" height="39" width="306"></a>
Náhled » Banner Codyho stránky
5.
<a href="http://cody.mysteria.cz"><img src="http://cody.mysteria.cz/picts/banner/question.gif" alt="Codyho stránky" border="0" height="39" width="306"></a>
Náhled » Banner Codyho stránky
6.
<a href="http://cody.mysteria.cz"><img src="http://cody.mysteria.cz/picts/banner/white.gif" alt="Codyho stránky" border="0" height="39" width="306"></a>
Náhled » Banner Codyho stránky

Tím ov‘em nechci říci, že na mne nemůžete odkazovat jak chcete. Chcete-li odkazujte si jak je libo. Budu vděčný za každý odkaz v jakékoliv formě. Díky za v‘e!

Jak se tvoří tento web •  Validita •  Poděkování •  Autorská práva •  Nápověda •  Reklama

Zpět
Zpět na hlavní stranu Codyho stránek

Hlavní strana ×  Bloxxter ×  O Codym ×  Články ×  Cizí díla × Knihovna ×  Magie ×  Necronomicon ×  Srazy ×  Ke stažení ×  Odkazy ×  Mapa stránek ×  Diskuse ×  Kontakt